Відновлення даних з флеш-карт: як врятувати файли

Втрати даних з флеш-карти можуть виникати з різних причин. Деякі з них стосуються технічних проблем, інші пов'язані з людськими помилками або фізичними пошкодженнями.


Основні причини втрати даних

 • Однією з найпоширеніших причин втрати даних є випадкове видалення файлів користувачем.
 • Форматування флеш-карти. Якщо ви відформатували флеш-карту, це зазвичай призводить до втрати всіх даних на ній.
 • Файли можуть стати пошкодженими через різні причини, такі як помилки під час запису, збої програмного забезпечення або віруси.
 •  Іноді файлова система флеш-карти може бути пошкоджена через неправильне вилучення, збій комп'ютера або інші причини.
 • Віруси та інше шкідливе ПЗ можуть пошкодити файли або стерти їх.
 • Флеш-карти можуть бути пошкоджені фізично, наприклад, через падіння, перегрів або механічний вплив, що може зробити їх непрацездатними.
 • Збій мікросхем на флеш-карті може спричинити втрату даних.
 • Неправильне від'єднання від пристрою. Якщо флеш-карту витягнути з порту USB під час запису даних або без належного від'єднання, це може призвести до пошкодження даних.


Відновлення даних з флеш-карти може здатися складним завданням, особливо якщо ви вперше стикаєтеся з втратою файлів. Незалежно від того, чи це сталося через випадкове видалення, форматування або інші причини, розуміння того, як діяти в такій ситуації, може допомогти вам уникнути остаточної втрати важливої інформації. У цій статті ми розглянемо покрокові інструкції, які допоможуть вам повернути втрачені дані, а також надамо поради, які можуть захистити ваші файли в майбутньому. Якщо ви хочете дізнатися, як відновити дані з флеш-карти, і що робити, якщо ваші спроби не увінчалися успіхом, читайте далі.

 Відновити дані з флеш-карти можна, але успіх цього процесу залежить від кількох факторів, таких як причина втрати даних, ступінь пошкодження флеш-карти, а також кроки, які ви зробили після втрати даних. Ось кілька загальних кроків, які можна зробити для спроби відновлення даних.


Не використовувати флеш-карту після втрати даних

Якщо ви випадково видалили файли або відформатували флеш-карту, важливо припинити її використання, щоб уникнути перезаписування даних.


Використовувати спеціалізоване програмне забезпечення для відновлення даних

Є багато програм для відновлення даних, які можуть сканувати флеш-карти та відновлювати видалені або втрачені файли. Деякі з них є безкоштовними, тоді як інші потребують придбання ліцензії. Деякі популярні програми для відновлення даних:

 1. Recuva
 2. EaseUS Data Recovery Wizard
 3. Disk Drill
 4. TestDisk


Підключити флеш-карту до іншого пристрою

Іноді проблема може бути у з'єднанні або порту USB. Спробуйте підключити флеш-карту до іншого комп'ютера або використовувати інший кабель/перехідник, щоб перевірити, чи проблема в апаратному забезпеченні.


Шукати допомогу у професійних службах відновлення даних

Якщо самостійні спроби відновлення даних не принесли результату, або якщо флеш-карта пошкоджена фізично, краще звернутися до професійних компаній, які спеціалізуються на відновленні даних. Вони мають спеціальні інструменти та експертів, які можуть допомогти в складних випадках.


Відновлення даних може бути складним процесом, і не завжди можна відновити всі втрачені файли. Тому завжди рекомендовано робити резервні копії важливих даних, щоб уникнути втрат у майбутньому.

Автор публікації Остер


Підписуйтесь і будьте в курсі новинок! Ми в соціальних мережах:   Facebook Остер Тернопіль   Telegram Остер Тернопіль - продаж і ремонт комп'ютерної техніки