Новинка від Seagate - 2,5-дюймовий HDD ємністю 4 Тбайт

Новинка від Seagate - 2,5-дюймовий HDD ємністю 4 Тбайт

Seagate представила перший у світі 2,5-дюймовий HDD ємністю 4 Тбайт

Компанія Seagate Technology представила перший в індустрії жорсткий диск у форм-факторі 2,5 дюйма — ємністю 4 Тбайт. Накопичувач буде використовуватись всередині зовнішніх HDD компанії. Надалі пластини, на яких базується новинка, будуть застосовуватися і для інших пристроїв.

Нові зовнішні накопичувачі місткістю 4 Тбайт — Samsung M3 Portable (зі збільшеною витривалістю до ударів) і Samsung P3 Portable (з витонченим дизайном) — базуються на поки, що не анонсованому жорсткому диску Spinpoint M10P.


Нові зовнішні пристрої зберігання даниx оснащені USB 3.0 інтерфейсом з пропускною здатністю 5 Гбіт/с, важать всього 373 г. Товщина такого HDD 19,85 мм. Приводи вимагають виключно USB-живлення, що говорить про їх високу енергоефективність.

Samsung Spinpoint M10P заснований на п’яти 2,5-дюймових пластинах по 800 Гбайт, які, ймовірно, використовують технологію черепичного магнітного запису (shingled magnetic recording, SMR). Жорсткий диск, швидше за все, використовує інтерфейс Serial ATA-6 Гбіт/с, однак інші характеристики, такі як швидкість шпинделя, розмір кеша і затримки, невідомі. Оскільки накопичувач спирається на п’ять пластин, товщина Spinpoint M10P становить п’ятнадцять міліметрів. Як наслідок, жоден ноутбук не зможе вмістити такий HDD.

«Жорсткий диск Spinpoint M10P 4 Тбайта дозволяє зберігати таку кількість даних завдяки найвищій в індустрії щільності запису й пластинам ємністю 800 Гбайт», — заявив Даг ДеХаан (Doug DeHaan), генеральний менеджер підрозділу Samsung HDD. «Із зростанням попиту на ємність зовнішніх накопичувачів, P3 і M3 місткістю 4 Тбайт є відповіддю на все зростаючі апетити користувачів».

Виробництво пластин з найбільшою щільністю запису — досягнення, яке складно переоцінити. Якщо компанія Seagate може налагодити масове виробництво 800-Гбайт пластин для 2,5-дюймових жорстких дисків, то це означає, що технологія дозволить створювати пластини для 3,5-дюймових HDD ємністю 1,5-1,6 Тбайт. Такі носії відкривають нові можливості для накопичувачів корпоративного класу з шістьма пластинами і ємністю 9-9,6 Тбайт.