Як вибрати акустичні колонки?

Про види акустичних систем

Насправді видів і варіацій дуже багато, але ось основні:

1.0 система або ж монофонічна система – 1 динамік.

2.0 система, вона ж – стереосистема – 2 динаміки.

2.1 система – 1 сабвуфер для низьких частот, який найчастіше виконує ще й роль підсилювача та 2 сателіти для середніх та високих частот (при цьому звук на сабвуфер та сателіти йде по одному каналу)

4.0 система – чотири динаміки.

4.1 система – найпростіша система «Об'ємного звуку»: чотири динаміки по кутах + сабвуфер.

5.1 система – стандартна система об’ємного звуку до попередньої додається ще центральний динамік.

7.1 система – два динаміки позаду слухача, два в передніх кутах, два бокових, центральний та сабвуфер. І

з стандартних існують іще як мінімум 9.1, 10.2 та 11.1Першим і, певно що, найважливішим фактором при виборі аудіосистеми є приміщення, в якому ви збираєтесь її встановити. Звукові хвилі мають властивість відбиватись від поверхонь, на які натикаються, тому у кімнаті 3х3 м розміщувати якісну багатоканальну аудіосистему немає жодного змісту. Фактично, ви будете слухати не саму колонку, а хаотично відображений від стін та меблів звук. Звичайно ж, можна встелити стіни килимами, ще й буде де аватарки робити, але це вже тема іншої статті. Неправильно розміщена чи налаштована аудіосистема не викличе феєричних емоцій навіть якщо коштує як декілька новеньких автомобілів ВАЗ 2109. Мінімально правильні схеми розташування динаміків по відношенню до користувача можна побачити навіть у налаштуваннях звуку в панелі керування Windows.


За розподілом частот системи можуть бути: Односмуговими – усі частоти відтворюються через один динамік. Двосмуговими – низькі та середні частоти відтворюються одним динаміком, високі – окремим. Чотирьохсмугова система включає окремі динаміки для низьких частот, середніх, середніх/високих та високих. Саме тому, вибираючи навіть звичайні стерео колонки варто звернути увагу, скільки динаміків у кожній з них.


Потужність

Потужність – не те саме, що гучність, хоча й впливає на цей показник. Вона відображає механічну надійність акустичної системи. Чим більша цифра вказана навпроти вихідної потужності тим довше ваша аудіосистема видаватиме якісний чистий звук без хрипів на усьому діапазоні частот. Крім того цей показник важливий при підборі кожного компоненту окремо: потужність підсилювача повинна бути рівна або незначною мірою менша сумарної потужності колонок. Якщо ж навпаки – колонки не зможуть довго витримувати більш потужний імпульс підсилювача і почнуть хрипіти або ж і дуба вріжуть.


Фазоінвертор

Системи з фазоінвертором мають в 1.26 меншу нижню частоту при інших рівних у порівнянні із закритими системами. При цьому вони більш вибагливі до розміщення, оскільки якщо, до прикладу, фазоінвертор знаходиться на задній грані колонки її потрібно розмістити на відстані 25-100 см від стіни.